anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uszkodzenie akumulatorów w modelu WF-1000XM4 przez firmware 1.4.2

malita
Nowicjusz

Uszkodzenie akumulatorów w modelu WF-1000XM4 przez firmware 1.4.2

Szanowni Państwo,

 

zapewne jest nas więcej, o czym sam nie byłem świadomy jeszcze kilka dni temu. Sprawa dotyczy słuchawek WF-1000XM4 i problemów z baterią - jej żywotnością, ładowaniem, przegrzewaniem w trakcie.

 

Wszystkich którzy zauważyli problemy z działaniem słuchawek - polecam lekturę wątku na portalu Reddit: "WF-1000XM4 - Severe Battery Issues" - https://www.reddit.com/r/SonyHeadphones/comments/x7mx2n/wf1000xm4_severe_battery_issues/  ,gdzie tysiące użytkowników zgłasza te same problemy.

 

Sony w innych krajach bez problemów uznaje roszczenia gwarancyjne NAWET PO UPŁYWIE OKRESU GWARANCJI i dokonuje napraw lub najczęściej wymiany na nowe lub zwrotu pieniędzy(!!!) Niestety nie w Sony Polska.

 

Moje słuchawki zakupione w Sierpniu 2021 r.  - aktualnie na 'jednym' ładowaniu działają przez 15-20 minut odtawrzania muzyki (na 50% głośności, bez żadnych ulepszaczy dźwięku, ANC itd.). Faktem jest, że kilka miesięcy temu sam miałem problemy z ładowanie słuchawek (czerwona dioda na etui ładującym sygnalizująca przegrzewanie). Wtedy do głowy by nie przyszło, że to wina oprogramowania. Teraz już wiem że to był czas w którym słuchawki, a właściwie akumulatory uległy uszkodzeniu. Identyczne objawy u setek osób,

 

Po przeczytaniu ww. wątku na forum Reddit zgłosiłem problem do Sony Polska i spotkałem się z odmową naprawy, uzasadniając to tym, że słuchawki są już po okresie gwarancyjnym.

 

Dlaczego w innych krajach Sony jest świadome tego problemu i respektuje roszczenia nawet po upływie 24-miesięcznej gwarancji dokonując wymiany słuchawek?

 

Jak to możliwe, że słuchawki uległy uszkodzeniu z winy producenta, który wypuścił błędny firmware powodujący przegrzewanie i w konsekwencji uszkodzenie akumulatorów i umywa ręce (a przynajmniej w takim kraju jak Polska)?

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

No OK ale co proponujesz?

profile.country.PL.title
rta228
Nowicjusz

Witam. 

Dowiedziałem się, że Sony Polska jednak respektuje naprawę czy wymianę na nowe słuchawki do 3 lat od zakupu. Warunkiem jest pokrycie połowy wymiany czyli 160 złotych i przyniesienie faktury do wglądu. Jest to sprawdzone gdyż wczoraj oddałem swoje. Pani w autoryzowanym serwisie powiedziała, że dostane nowe słuchawki bo producent nie popiera wymiany baterii.

profile.country.PL.title
Miccic
Nowicjusz

Witam, w jaki sposób zgłaszałeś naprawę? Normalnie rejestrowałeś na stronie serwisu? Mam to samo, parodia z tymi akumulatorami.

profile.country.PL.title
Banan1970
Nowicjusz

Ja dzisiaj oddałem swoje słuchawki do serwisu Sony w Poznaniu (Sontronic). Objawy jak u innych użytkowników: krótko trzymające akumulatory, nierównomierne rozładowywanie, świecąca podczas ładowania na czerwono dioda w etui sygnalizująca przegrzanie. Wcześniej otrzymałem informację telefoniczną, że na te słuchawki Sony wprowadziło procedurę wymiany słuchawek (bez wymiany etui) za 160 PLN. Dotyczy to 3. roku użytkowania (to dotyczy też mojego egzemplarza - 2 lata i 9 m-cy od daty zakupu). Zapewne przez pierwsze 2 lata obowiązuje gwarancja. Nie wiem co w 4. roku użytkowania, czyli zakup we wrześniu 2019 i wcześniej. Wymiana ma być na ten sam model. Do serwisu przyjeżdzają nowe słuchawki i tam po sparowaniu i przetestowaniu ładowania wracają do klienta. Czas oczekiwania ok. 1-2 tygodnie. Można je zanieść osobiście lub przez stronę www zlecić odbiór przez kuriera. Oczywiście wymagana jest kopia dowodu zakupu. W przypadku jej braku naprawa kosztuje  550 zł + koszty przesyłki.

Osoba, która przyjmowała moje słuchawki stwierdziła, że nie jestem pierwszy, napraw jest dużo i wynikają one ewidentnie z błędu producenta (firmware, który nie potrafił prawidłowo obsłużyć zastosowanych akumulatorków; a były podobno wkładane 2 różne typy).

Teraz mam czekać na informację o zakończeniu wymiany. Jedyna rzecz co do której mam wątpliwości to etui. W serwisie stwierdzono, że problem dotyczy samych słuchawek a etui jest OK. Tylko, że najpierw ładujemy etui a potem słuchawki a etui sygnalizowało przegrzanie i było ciepłe. Według mnie to też mogło, a nawet miało, wpływ na kondycję akumulatora w etui - według zasady: co się grzeje to się zużywa. Po odbiorze potestuję całość i w razie czego będę składał reklamację.

Pozdrawiam