anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR-65X95J - Konfiguracja Pilota - brak bluetooth??

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

Sony XR-65X95J - Konfiguracja Pilota - brak bluetooth??

Witam, 

Chce przedstawić swoje spostrzeżenia i ogarnąć ten temat raz a dobrze, bo nigdzie nie ma konkretów. 

 

A mianowicie, kupiłem telewizor jak w temacie zainstalowałem wszystko co trzeba podłączyłem dekoder Netii EvoBox 4K (model: D63DZ - InterPhone Service),  no i nie mogę zmieniać kanałów w nastepujących przypadkach. 

 

Dekoder schowałem do zamkniętej szafy i kanały po bluetooth mogę zmieniać bez problemu pilotem od dekodera Netii, natomiast nie mogę zmieniać kanałów po zamknięciu szafki pilotem od telewizora Sony, ale w momencie kiedy otworze szafkę działa pilot sony wygląda to jakby komunikował się za pomocą Irdy, przecież to jakieś wolne żarty żeby taki telewizor nie ogarniał tego za pomocą bluetooth.

 

Analogicznie mam telewizor w sypialni Frame TV od Samsunga, rownież modem od Netii po konfiguracji działa wszystko bez zarzutu zamknięta szafa ukryty dekoder i operuje pilotem od Samsunga. 

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć - kabel irda zewnętrzny po usb od dekodera przyklejony na plecy tv? Jakaś inna konfiguracja? Przypisanie w jakiś sposób pilota do dekodera Netii aby działał po bluetooth?

 

 

 

 

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Ten IRDA extender to piękne i prymitywne obejście problemu. Tam nie ma mowy o żadnych sterownikach a USB to TYLKO zasilanie wiec możesz wetknąć gdzie chcesz, nawet do oddzielnej ładowarki telefonu w gniazdku 230V. To rozwiązanie ma odbiornik IrDA na jednym kabelku i to gdzieś mocujesz by widziało w miarę pilota skierowanego tam gdzie zwykle go kierujesz (nie musi nabyć na TV, może gdzieś na skraju jakiejś szafki czy czegokolwiek OBOK TV … jak Ci pasuje). Na drugim kabelku (jeden lub więcej) ma nadajnik IrDA i to montujesz tak by oczko nadajnika skierowane było w odbiornik IrDA twojego dekodera (czy amplitunera, czy co tam jeszcze potrzebujesz schować w szafce). Ten mały nadajniczków ma nawet folie samoprzylepna tak umieszczona ze możesz go wprost przykleić na okienko odbiornika IrDA w dekoderze.

i koniec roboty. Żadnych sterowników bo żadne z urządzeń nie zdaje sobie sprawy ze coś przechwytuje sygnał IrDA, transmituje  po kablu a potem odtwarza z jednego lub kilku mikro nadajników IrDA :slight_smile:

To jest prymitywne ale czasami pozwala rozwiązać problem IRDA.

Ja przykładowo tak tez rozwiązałem problem amplitunera, który mam z boku/z tylu kina domowego i kierowanie pilota Pioneera „w bok” od TV było  nienaturalne i „dziwne” patrząc w TV na wprost. 
Taki extender dał mi możliwość kierowania pilota „do TV” a sygnał IRDA jest transmitowany po kablu w okolice Ampitunera i tam retransmitowany z jednego z nadajników IrDA.

BTW - do rożnych potrzeb możesz mieć TEN sam Extender I kilka nadajników do kilku sprzętów gdyż Extender powtarza wszystkie sygnały IrDA z dowolnego pilota :slight_smile: , konkretne urządzenie rozpoznaje swoje kody a inne olewają dokładnie tak samo jak mając kilka sprzętów z IrDA przed różnymi pilotami (zwykle) sobie nie wchodzą w paradę i choć odbierają też sygnały z „obcego pilota” :wink:

Powodzenia.

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

Ok, a powiedz mi jeszcze jak długi jest ten przewód bo ja muszę mieć conajmniej z 1,5 metra, chociaż mogę dorzucić przedłużkę usb...

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Oj słodkie lenistwo :wink: Zapytaj Google. Ja mam to zamontowane i trudno teraz to mierzyć. Tutaj sa wymiary i mniej więcej tak to zapamiętałem gdy jeszcze nie było zamontowane -> https://sklepwideo.pl/przekaznik-pilota-ir04-p-7701.html

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

Dzięki, zamawiam dam znać czy u mnie to zadziałało :slight_smile:

profile.country.PL.title
Cinekk
Nowicjusz

Jak dobrze czytam udało Ci się skonfigurować pilota od TV Sony z Evo box i możesz przezycac kanały?    Ja próbuje od 2dni i nie mogę nic zrobić.  Pod jaki port HDMI  masz podłączony?  Może jakaś podpowiedź???

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Ja mam dekoder Play Box TV i udało mi się ustawić w TV obsługę pilotem od TV przez Bluetooth . Okazuje się że tam gdzie są te ustawienia zewnętrzne dekoder , to musi być nieaktywne czyli zresetowane do zera . Jak już tam zresetujesz to najlepiej ponownie uruchomić TV i przejść do następnego kroku czyli  Kanały / zewnętrzne wejścia / konfiguracja urządzenia zewnętrznego / i kliknąć konfiguruj pod wskazanym urządzeniem i tyle . Po konfiguracji po kliknięciu w przycisk TV powinien przenieść cię na dekoder , jeśli nie to jeszcze ustaw Skrót przycisku TV. Jeśli to się nie uda bo ja tak miałem , to trzeba przywrócić ustawienia fabryczne ponieważ po tych wszystkich update przez te kilka lat , pewne funkcje są dopiero dogrywane w ten sposób , tak było u mnie ale się cieszę że to zrobiłem bo tv odżył po tym no i działa pilot na Bluetooth . Nie wiem jak w innych tv boxach ale podejrzewam że podobnie . Oczywiście po przywróceniu ustawień fabrycznych nie musisz już resetować opcji dekoder tylko przechodzisz do następnego kroku. Miałem też taką sytuację że wszystko już pięknie działa ale była aktualizacja dekodera i się to rozparowało wtedy wystarczy powtórzyć ten krok z konfiguracją . Najlepiej te boksy zostawić włączone i ustawić żeby same przechodziły w stan uśpienia po kilku godzinach , bo potrafią się rozparowac po wyłączeniu .

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Wybacz pytanie, ale nie jest dla mnie jasne którym w końcu pilotem
sterujesz Dekoderem?
Czy dobrze rozumiem, że pilot od TV Sony finalnie steruje Dekoderem?
Jak to w praktyce wygląda:
- chcesz włączyć Dekoder pilotem od TV - jak to robisz?
- zmieniasz kanał dekodera używając pilota TV - czy wtedy pilot zmienia
kanał na Dekoderze a nie odbiorniku TV wbudowanym w SONY TV?
- jak decydujesz o tym którym urządzeniem w danej chwili ma pilot sterować?

Ponieważ nie udało mi się tego nigdy skonfigurować to nie jestem pewien
czego się finalnie spodziewać w razie sukcesu konfiguracji :wink:
Thx.
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Wygląda tak że sterujesz dekoderem pilotem od TV Sony . Wciskając TV na pilocie przechodzisz fizycznie na HDMI 1 albo 2 jak sobie podłączysz. Wtedy pilot wie że komunikuje się już tylko przez CEC z dekoderem i nim steruje dokładnie tak samo jak pilotem od dekodera . Jeśli naciśniesz przycisk power to wysyłasz sygnał wyłącz do wszystkich podłączonych urządzeń . I tak samo z włączeniem . Ja mam dodatkowo podłączony amplituner więc on też się wyłącza lub włącza jak wcisnę przycisk power na pilocie od tv . Tak właśnie działają klucze CEC Sony nazywa to Bravia sync. Podobnie jest z PlayStation jak wybierzesz w tv wyjście HDMI4 tam powinna być podłączona konsola to możesz pilotem od tv poruszać się po menu konsoli nie wiem jak w Xbox ale w PS to działa , ta sama zasada, przez hdmi czyli przez Bluetooth telewizora przesyłasz sterowanie do portu hdmi i idzie do urządzenia . Czy jasne ?

 

żeby to jeszcze bardziej zobrazować , jak klikasz w ikonę Netflix w tv to przechodzisz w menu netfliksa i się po nim poruszasz tym samym pilotem , jeśli chcesz wyjść z netfliksa to albo robisz zamknij albo wciskasz home na pilocie. Dokładnie tak samo to wygląda z nowoczesnymi dekoderami boksami, klikając na pilocie TV wchodzisz w menu dekodera tak jak w menu Netflixa i się po nim poruszasz dokładnie tak samo. Żeby wrócić do menu tv wciskasz home.